Chcemy połączyć sport z pomaganiem

Miasto 15 września 2016 Wydanie 32/2016
Chcemy połączyć sport z pomaganiem
Chcemy połączyć sport z pomaganiem

To jest nasz główny cel. Z uwagi na to, że same w ostatnim czasie zaczęłyśmy więcej ćwiczyć, postanowiłyśmy zarazić tym mieszkańców Myślenic i nie tylko, a równocześnie zrealizować cel charytatywny - mówi Karolina Kaczkowska, prezes Fundacji „Progresja” główny organizator Małopolskiego Festiwalu Sportowego

 

W weekend 24-25 września organizujecie Małopolski Festiwal Biegowy, który ma formę akcji charytatywnej. Skąd pomysł na taką formułę?

Pomysłów było kilka. Na początku myśleliśmy o zbiórce zorganizowanej podczas jednego krótkiego biegu. Jednak z uwagi na dużą potrzebę finansową, zrodził się pomysł zorganizowania czegoś większego. Wymyśliłyśmy to wspólnie z Magdaleną Obajtek. Postanowiłyśmy stworzyć festiwal sportowy, podczas którego będziemy propagować różne aktywności fizyczne. Pokazywać, że ruch jest niezbędny do prowadzenia zdrowego trybu życia. Chcemy połączyć sport z pomaganiem. To jest nasz główny cel. Z uwagi na to, że same w ostatnim czasie zaczęłyśmy więcej ćwiczyć, postanowiłyśmy zarazić tym mieszkańców Myślenic i nie tylko, a równocześnie zrealizować cel charytatywny.

Komu będziecie pomagać?

Celem Akcji Charytatywnej jest pomoc naszym trzem podopiecznym. Amelka i Natalka Kołodziejczyk cierpią na padaczkę i afazję. Potrzebujemy zebrać 120 000 zł na pokrycie kosztów badań genetycznych, które będą dla bliźniaczek szansą na lepsze życie. Kolejnym naszym podopiecznym jest Alanek Senecki, cudowny dwulatek, który zaraża swoim uśmiechem wszystkich dookoła. Naszemu małemu przystojniakowi pragniemy sfinansować protezę bioniczną, której koszt to prawie 150 000 zł. Alanek urodził się bez dłoni oraz ze skróconą kością przedramienia. Proteza pozwoli mu polepszyć jakość wykonywania codziennych czynności.

Festiwal to przede wszystkim imprezy biegowe na dystansie 95, 66, 24, 16 i 10 km. Kto oprócz biegaczy może wziąć udział w tej imprezie?

W ramach Małopolskiego Festiwalu Sportowego odbędą się przede wszystkim imprezy sportowe: Bieg Wielkoluda, Bieg Serc, Turniej Siatkówki Plażowej, trening CrossFit oraz mini turniej Piłki Nożnej. Oprócz wspomnianych sportowych atrakcji, dla dzieci zbudujemy całą Strefę Kids, gdzie każde dziecko będzie się czuło jak w raju. Będą dmuchane zamki, animacje, maszyny do zabawy, malowanie buziek, wata cukrowa i inne atrakcje. Ponadto planujemy zorganizować rajd motocyklowy i pokaz tirów. Jest też szansa na pokaz aut rajdowych.

Myślicie o tym, aby festiwal na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych w Myślenicach?

Dołożymy z całym zespołem wszelkich starań, aby festiwal był imprezą cykliczną, która odbywać się będzie na rozpoczęcie każdej kolejnej pory roku, a przynajmniej dwa razy. Mamy nadzieję, że cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem. Uważam, że jest to bardzo dobra forma promocji miasta, ciekawe wydarzenie dla mieszkańców i przyjezdnych, a także doskonała motywacja do pomocy innym, w tym wypadku potrzebującym dzieciom. Wierzę, że będziemy mogli zarówno podczas tego festiwalu, jak również podczas następnych spełniać marzenia dzieci, a także finansować bardzo kosztowne leczenia.

Hasło festiwalu brzmi „I Ty możesz zostać Wielkoludem”, wystarczy, że...

Że będziesz z Nami podczas Małopolskiego Festiwalu Sportowego. Można włączyć się na kilka sposobów. Dzięki wolontariatowi, jako bezpośrednia forma pomocy organizacyjnej, pomagając nam finansowo, przekazując środki finansowe dla podopiecznych lub finansując w chociażby drobnej części organizację Małopolskiego Festiwalu Sportowego. Jak widać każdy może zostać Wielkoludem. Nie ma żadnych ograniczeń i wymagań.

Szczegółowy harmonogram imprez sportowych oraz informacje na temat formy zgłoszeń na stronie www.malopolskifestiwalsportowy.pl