Turniej strzelecki

O Puchar Burmistrza rywalizowało 40 osób w turnieju strzeleckim, który rozegrany został na strzelnicy na Zarabiu w sobotę 26 lipca. Była to jedna z imprez towarzyszących Dniom Myślenic

Zawodnicy podzieleni byli na cztery kategorie – mężczyźni, chłopcy, dziewczęta i kobiety. Dorośli strzelali z karabinka sportowego KBKS, a młodzież z karabinka pneumatycznego. Każdy miał do oddania 10 strzałów oraz 3 próbne.

Wśród mężczyzn zwyciężył Zbigniew Bobowski (najstarszy uczestnik zawodów), na drugim miejscu uplasował się Paweł Lemaniak, a na trzecim Grzegorz Kruczek. W kategorii chłopców triumfował Leszek Tekieli przed Jakubem Podmokłym i Pawłem Kasiną. Najlepsza wśród dziewcząt okazała się Justyna Podmokły przed Agnieszką Lemaniak i Karoliną Druzgałą. W kategorii kobiet zwyciężyła Joanna Fikas, druga była Agata Pawlik, a trzecia – Katarzyna Białek.

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a zwycięzcy wywalczyli ponadto puchary burmistrza. Organizatorem zawodów była spółka Sport Myślenice. Sędziował Andrzej Piątkowski z pomocą Magdaleny Woźniakowskiej i Mikołaja Moskala.