ZSTE: mistrzowie Małopolski i wicemistrzowie Polski

Takie tytuły zdobyła drużyna Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych biorąc udział w XXI półfinale i finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

Drużyna reprezentująca ZSTE okazała się bezkonkurencyjna w województwie i z dużą przewagą punktową zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego. Oprócz pierwszego miejsca drużynowo uczniowie zajęli wysokie miejsca w klasyfikacji indywidualnej: 1m Grzegorz Kasprzycki, 2m. Szymon Szymski i 3. Jan Kucia. Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci puchary i nagrody rzeczowe.

21. finał ogólnopolski odbył się w Poznaniu. Wzięło w nim udział 16 trzyosobowych drużyn (48 zawodników) z całego kraju. Turniej składał się z siedmiu konkurencji: test wiedzy składający się z 25 pytań, test ze skrzyżowań składał się z 10 zadań, test z historii polskiej motoryzacji, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, jazda sprawnościowa motorowerem, jazda sprawnościowa samochodem i przygotowanie pojazdu do jazdy.

Poziom turnieju był bardzo wysoki, a walka o każdy punkt toczyła się do samego końca.  W konsekwencji uczniowie ZSTE pokonali 14 drużyn z całej Polski, ustępując pierwszego miejsca gospodarzowi turnieju - drużynie z Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu w Poznaniu. W klasyfikacji indywidualnej uczniowie ZSTE w Myślenicach zajęli: Grzegorz Kasprzycki - 2m, Szymon Szymski - 4m., Jan Kucia 13m. Dodatkowo Grzegorz Kasprzycki zajął pierwsze miejsce w konkurencji jazda sprawnościowa motorowerem. Zawodnicy ZSTE otrzymali nagrody rzeczowe. Nagrodą dla szkoły był kolejny puchar za wicemistrzostwo Polski. Opiekunami drużyny są Wojciech Tylko i Sybilla Szpakiewicz.

- Nasze motto to „Jedziemy po to by wygrywać”. Uczniowie ZSTE biorą udział w turnieju od początku jego organizowania i corocznie kwalifikują się do eliminacji ogólnopolskich i zajmują w nich czołowe pozycje. Osiągnięte sukcesy to wynik systematycznej, wytrwałej pracy uczniów oraz pasji i wiedzy ich opiekunów, którzy przygotowują uczniów do skutecznej rywalizacji w tym prestiżowym turnieju. Bez wątpienia profesjonalizm w każdym calu. To także potwierdzenie dobrej pracy prowadzonej w szkole z uczniami oraz przychylności władz lokalnych, dyrekcji i grona pedagogicznego - mówi opiekun drużyny Wojciech Tylko.