73. zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego

Do końca czerwca trwała rekrutacja wniosków do pierwszej edycji Myślenickiego Budżetu Obywatelskiego, w której mieszkańcy zgłosili ponad siedemdziesiąt zadań na terenie całej gminy

Lista zgłoszonych zadań zostanie opublikowana w najbliższych tygodniach za pośrednictwem strony internetowej www.myslenice.pl. Obecnie trwa weryfikacja formalna zgłoszonych projektów, a szczegóły rozpatrywane będą do końca sierpnia. W drugiej połowie września odbędzie się głosowanie i zadanie, które uzyska w danym okręgu lub miejscowości najwięcej głosów będzie w roku 2018 realizowane przez Gminę Myślenice.

Do momentu wydania bieżącego numeru Gazety Myślenickiej wpłynęły 73 wnioski, a liczba może się zwiększyć, jeśli mieszkańcy wysłali swoje projekty pocztą – wówczas jeśli data stempla pocztowego mieści się w dacie 30 czerwca, będzie on zakwalifikowany na listę zgłoszeniową. Aż 53 projekty zgłoszono przez platformę internetową, a pozostałych 20 trafiło na dziennik podawczy.

Najwięcej, bo 10 zadań, zgłoszono na projekt ogólnomiejski, w ramach którego na terenie miasta Myślenice do zagospodarowania jest 200 tysięcy złotych. W okręgu 1 zgłoszono 4 zadania, natomiast w okręgu 2 poddane weryfikacji są trzy projekty. Najbardziej aktywni byli mieszkańcy Głogoczowa, którzy zgłosili osiem projektów. Po sześć zadań trafiło do Urzędu Miasta i Gminy z Jawornika, Krzyszkowic, Drogini i Poręby. Borzęta zaproponowała cztery projekty, Bęczarka, Trzemeśnia, Zasań i Zawada po trzy, a dwa pomysły zgłosili mieszkańcy Bysiny. Tylko po jednym zadaniu zgłoszono z Buliny, Chełmu, Jasienicy, Łęk, Osieczan i Polanki.