Piłkarski przegląd myślenickich drużyn

Sport 1 czerwca 2017 Wydanie 19/2017
Orzeł - Pasternik Ochojno, fot. Bartek Ziółkowski

Dalin dzięki Kałatowi gromi Skawinkę 4:0 w drugiej połowie, Orzeł remisuje ze Słabym Pasternikiem Ochojno, a Górki idą na rekord - wygrały 9 meczy z rzędu i tylko krok dzieli ich od awansu

Kałat show

Dalin Myślenice - Skawinka Skawina 4:0 (0:0)
1:0 Kałat 54, 2:0 Kałat 61, 3:0 Kawula 75, 4:0 Górecki 89
Dalin: Kasperek - Tokarz (64 Idzi), M. Mistarz (82 Romaniak), Pilch, Kawula - K. Mistarz (79 O. Mistarz), Wojtan, Kałat - Górecki, Makusek (86 Wątor), Biel, żółte kartki: Biel (Dalin), Niechaj (Skawinka)

W przeciwieństwie do zeszłotygodniowego meczu z Michałowianką, który obfitował w bramki i emocje od samego początku w spotkaniu Dalinu z zamykającą tabelę Skawinką przez niemal całą pierwszą połowę nie wydarzyło się nic godnego odnotowania. Bardzo skutecznie i wysoko broniąca drużyna ze Skawiny uniemożliwiła myśleniczanom rozwinięcie skrzydeł i kto wie jak by się ten mecz zakończył, gdyby nie kolejny błysk najlepszego strzelca i kreatora gry Dawida Kałata.

Najpierw fantastyczny „spadający liść” z ponad 20 metrów, potem piękna główka, a na koniec kapitalne odegranie piętą po którym gola zdobył Mateusz Kawula. Do tego koncertu dołączył się tradycyjnie Jakub Górecki – autor dwóch asyst i czwartego gola. Ostatni mecz na własnym boisku myśleniczanie zagrają za dwa tygodnie z Unią Oświęcim.

Koniec passy zwycięstw

Orzeł Myślenice - Pasternik Ochojno 2:2 (0:1)
0:1 Żak 4 sam., 1:1 Mistarz 60 (k), 2:1 Zając 65, 2:2 J. Świątko 88
Orzeł: Obłaza - Żak, Mistarz (84 Leśniak), Kasprzyk, Lesiński - Płonka (73 Dąbrowa), Sałach (55 Sabała), Pyzio - Zając, Kasperek, M.Górka (64 Wyroba)

Orzeł Myślenice przegrywał po samobójczej bramce od czwartej minuty spotkania. To nie był dobry dzień Orłowców, grali prawdopodobnie swoje najsłabsze spotkanie w rundzie wiosennej, ale i tak zwycięstwo było blisko. W drugiej połowie myśleniczanie zdobyli dwa gole i prowadzili 2:1, aby decydującą bramkę stracić na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry. Tym samym Orzeł zakończył passę sześciu wygranych z rzędu. Orłowcy mają do rozegrania jeszcze trzy mecze, a do lidera tracą 5 punktów.

Dwa kroki do awansu

Górki Myślenice - Jawor Jawornik 2:1 (0:0)
1:0 Wyroba 56, 2:0 M.Ulman 62, 2:1 Kasperek 76
Górki: Kubiczek - Skawski, Plewa, Bujas - Łętocha (59 Ulman), Hudaszek (46 Szlachetka), Obierzyński, Biela (92 Kołodziej), Spórna - Wyroba, Zięba

Podopieczni trenera Zająca stanęli do walki o kolejne trzy punkty mocno zmotywowani, bo zwycięstwo przybliżało ich szansę na awans. Po pięciu zwycięstwach i remisie Górki chciały podtrzymać korzystną passę. I udało się: Myśleniczanie triumfując podtrzymali wspaniałą serię i aktualnie są niepokonani od dziewięciu meczów. Dalej pozostają najskuteczniejszym zespołem w lidze. Do awansu pozostały dwa kroki - dwa zwycięstwa z sklasyfikowanymi w dolnej części tabeli - Wichrem Stróża oraz Cisami Harbutowice. Walka o mistrzostwo ciągle trwa, a myśleniczanie znajdują się w uprzywilejowanej sytuacji, w której wszystko zależy od nich samych.