KWW Jarosława Szlachetki

Szkoły Powiatu na XIV Targach Edukacyjnych

Szkoły Powiatu na XIV Targach Edukacyjnych
Szkoły Powiatu zaprezentowały się na XIV Targach Edukacyjnych » Szkoły Powiatu zaprezentowały

- Edukacja oraz skuteczne kształcenie młodzieży od zawsze stanowiły dla Powiatu priorytet. Na corocznych targach edukacyjnych widzimy jak zmieniają się szkoły Powiatu Myślenickiego oraz nasza oferta edukacyjna. To szkoły nowoczesne, wyposażone w odpowiednie pracownie, sprzęt dydaktyczny. Szkoły, w których pracuje doświadczona, dobrze przygotowana kadra - powiedział w czasie otwarcia XIV Targów Edukacyjnych starosta Józef Tomal

Targi Edukacyjne Powiatu Myślenickiego są już imprezą cykliczną, która pozwala na zapoznanie się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych działających na terenie powiatu oraz instytucji i placówek oświatowych jak np. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, poradnie psychologiczno-pedagogiczne czy też Ochotnicze Hufce Pracy.

- Celem Targów jest promocja szkół Powiatu Myślenickiego, zaprezentowanie nowych trendów nauczania, wskazanie różnic pomiędzy poszczególnymi placówkami, które pomimo tego, że wszystkie oferują wysoki poziom nauczania, wyspecjalizowały się w konkretnych dziedzinach - powiedział wicestarosta Tomasz Suś, odpowiedzialny za oświatę.

Targi z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i zainteresowaniem nie tylko uczniów, ale również rodziców, samorządowców i lokalnych mediów. - Świadomość tego, jak ważny jest wybór szkoły ponadgimnazjalnej wzrasta. Dlatego ludzie chcą naprawdę dobrze poznać ofertę edukacyjną poszczególnych placówek prowadzonych przez Powiat Myślenicki. Organizowane przez nas Targi to wyjście naprzeciw tym oczekiwaniom - tłumaczy Maria Słowiak z Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu starostwa.- Za rok na pewno spotkamy się na jubileuszowych, piętnastych targach edukacyjnych - zapewnia.

Jednak Targi pokazują również to, jak zmieniają się szkoły powiatu. Podejmowane przez Powiat Myślenicki inwestycje pozwalają na przygotowanie pracowni zawodowych, zakup pomocy dydaktycznych oraz poprawę komfortu nauki. Realizacja unijnych programów pozwala na zastosowanie nowoczesnych technologii i udział w zagranicznych praktykach zawodowych. - Planując podobne działania skupiamy się nie tylko na szkołach zawodowych i technikach, które wybiera w sumie 80% uczniów, ale również na kształceniu ogólnym. Na przykład Liceum im. Tadeusza Kościuszki od kilku lat bierze udział w sztandarowym programie Województwa Małopolskiego - Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej, która pozwala uczniom na uczestnictwo w wykładach on-line prowadzonych przez pracowników akademickich tak uznanych uczelni, jak Akademia Górniczo-Hutnicza czy Uniwersytet Jagielloński. Staramy się również
o kolejne środki, które poprawią poziom nauki zawodów poprzez kolejne dofinansowanie pracowni - podkreślił starosta.

WSPiFE