Które obszary w mieście i gminie wymagają zmian?

Które obszary w mieście i gminie wymagają zmian?
Które obszary w mieście i gminie wymagają zmian?

To główna tematyka kolejnych otwartych spotkań konsultacyjnych w sprawie gminnego programu rewitalizacji. W spotkaniu udział wzięli zainteresowani mieszkańcy, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych

Rynek i ścisłe centrum miasta, część Zarabia oraz centrum wsi Jawornik i Głogoczów – tak po krótce można wskazać obszary rewitalizacji w naszej gminie, które zostały wybrane na podstawie ankiet badawczych i danych statystycznych prowadzonych na zlecenie gminy. Jakie projekty zamierza zrealizować gmina na tym obszarze?

Priorytetem dla gminy  jest dzisiaj rewitalizacja Rynku wraz z otoczeniem, adaptacja najstarszej kamienicy Rynek 27 na cele społeczno-kulturalne oraz budowa siedziby muzeum, a także rozbudowa szkoły w Jaworniku na potrzeby przedszkola i świetlicy.

Właściciele stoku narciarskiego na górze Chełm zaproponowali także wpisanie do programu inwestycji planowanych do realizacji na stokach góry Chełm jako element rewitalizacji Zarabia wprowadzając m.in. letnie atrakcje, trasy rowerowe, rozbudowę stacji narciarskiej.

Projekt Gminnego Programu Rewitalizacji zanim zostanie uchwalony przez Radę Miejską musi zostać pozytywnie zaopiniowany przez szereg instytucji i podmiotów z którymi ma związek. Nadleśnictwo Myślenice nie wyraziło zgody na ingerencję w tereny, które są w ich trwałym zarządzie, stąd też zaistniała konieczność ponownego przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących wyznaczenia na terenie miasta i gminy nowych obszarów rewitalizacji. W trakcie konsultacji pojawiła się również dyskusja o rozszerzeniu obszaru rewitalizacji na teren osiedla 1000-lecia. Zagadnienie to zostanie również dogłębnie przeanalizowane.

Kolejne spotkanie konsultacyjne odbędzie się 4 kwietnia w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice w sali nr 13 o godzinie 15:00.