KWW Jarosława Szlachetki

Dalin nie bierze jeńców, Orzeł wyrównuje lot

Sport 25 sierpnia 2016 Wydanie 29/2016
W pierwszej kolejce Orzeł wygrał z Rudnikiem 7:1. Bramki można zobaczyć na orzelmyslenice.futbolowo.

Ruszyły rozgrywki piłkarskie sezonu 2016/17. Dalin przebojem wdarł się w IV ligę zdobywając komplet punktów po trzech kolejkach. Orzeł w pierwszym meczu rozgromił LKS Rudnik 7:1, ale w ubiegłą sobotę na ziemię sprowadzili go górnicy z Wieliczki

W imponującym stylu rozpoczęli IV-ligowe rozgrywki piłkarze myślenickiego Dalinu. W trzech meczach rundy jesiennej (w tym dwóch wyjazdowych) podopieczni Roberta Czopka zgromadzili komplet punktów, pokazując grę nie tylko skuteczna ale i widowiskową. O ile można mieć zastrzeżenia do stylu wygranej z Węgrzcami (0:1), o tyle w meczu na własnym stadionie z Orłem Piaski Wielkie (2:1), Dalin pokazał już całkiem nowe oblicze. Na murawę wybiegł zespół, który od początku „siada” na przeciwniku i już w pierwszych 15-20 minutach stwarza masę sytuacji podbramkowych i tylko wspaniałej dyspozycji bramkarza rywale zawdzięczają fakt iż nie przegrali tego meczu w rozmiarach które określa się jako pogrom.

Z kolei w niezwykle emocjonującym meczu z Sosnowianką w której grają zawodnicy z ekstraklasową przeszłością (Piotr Madejski i Grzegorz Kmiecik), jeszcze raz myśleniczanie pokazali niezwykły hart ducha wygrywając 5:3, mino iż po 10 minutach przegrywali już 0:2, a od 12 min. musieli grać bez ukaranego czerwoną kartką Dawida Kałata.

W pierwszych meczach formą strzelecką błyszczy Andrzej Biel zaś w meczu z Sosnowianką prawdziwa skalę swoich możliwości zaprezentował autor hattricka Jakub Górecki. W tak funkcjonującej drużynie jednak na pochwały zasługuje w zasadzie każdy jej zawodnik. Za faworyta rozgrywek w tej grupie uważa się zespół rezerw Cracovii, ale w takiej formie Dalin z pewnością tanio skóry nie sprzeda.

Po trzech kolejkach biało-zieloni z kompletem punktów zajmują trzecie miejsce. Oprócz myśleniczan punktów nie straciła tylko pierwsza Cracovia II Kraków i druga Unia Oświęcim. Kolejne spotkanie Dalin rozegra w sobotę 27 sierpnia o godz. 17 z Wiślanką Grabie (14 miejsce w tabeli).

Kanonada Orła w telewizji

Z kolei piłkarze Orła Myślenice w meczu inaugurującym V ligę rozbili drużynę LKS Rudnik 7:1. Ten mecz należał do debiutującego w zespole Krzysztofa Zająca, który miał udział przy każdym golu. Strzelił hat-tricka i asystował przy 3 kolejnych. Do siatki dwa razy trafił Rafał Kański, a po jednej bramce dołożyli Mariusz Kasperek i Tomasz Sabała.

Wysokie loty orłowców przecięli górnicy z Wieliczki, którzy wygrali z drużyną z Dolnego Przedmieścia w drugiej kolejce 1:0. Bramka wpadła po dyskusyjnym karnym odgwizdanym przez sędziego w 8 minucie. To właśnie karnego na bramkę zamienił kapitan miejscowych Paweł Wasilewski, który tą bramką jednocześnie ustalił wynik spotkania. Piłkarze Orła walczyli do końca. Dogodną sytuację miał Rafał Kański, którego strzał głową wylądował na słupku, a wolej Krzysztofa Zająca zatrzymał się na rękawicach golkipera gospodarzy. Najlepszą akcję myśleniczanie stworzyli w 83. minucie, gdy Krzysztof Żak zagrał w uliczkę do Łukasza Święcha, a ten mając przed sobą tylko bramkarza strzelił minimalnie obok słupka. W doliczonym czasie gry blisko szczęścia był Mikołaj Wyroba, który dobijał strzał Kańskiego, ale piłkę z linii bramkowej zgarnął bramkarz gospodarzy.

Po dwóch kolejkach Orzeł z 3 punktami zajmuje 7 miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie rozegra u siebie, w niedzielę 28 sierpnia o godz. 17 z Targowianką Targowisko zajmującą 4 miejsce w lidze. Skróty spotkań Orła od początku tego sezonu można oglądać w internecie (www.youtube.com/orzelmyslenice) gdzie ruszył kanał na którym zamieszczane będą skróty spotkań.